Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Kapalı tohumlu bitkiler

İnsanlar hiçbir zaman elindekinin kıymetini bilememişlerdir. Ne zaman ki ellerindekilerini bozmuşlar o zaman bu konuyla ilgili çalışmaya başlamışlar ve bunu problem olarak algılamışlardır. İşte günümüzün en büyük problemlerinden biri de çevre sorunudur. Bozulan çevreyi onarmak, doğal dengeyi yeniden kurmak kolay değildir. Bunun içinde giderek artan ve insanlığı tehdit eden çevre sorunlarına çözüm bulmak ve dengeyi sağlamak için uğraşmalıyız. Bunu yaparken de çevremizi kirletmemenin yanında ortamı ağaçlandırmamız gerekmektedir. Yapılan çalışmaların olumlu sonuç vermesi için de doğru yerde doğru bitki dikimi yapmamız gerekmektedir. Bitkileri tanıyabilmek için onların tüm özelliklerini en ince ayrıntısına kadar öğrenmemiz gerekmektedir. Kullandığınız bu bitkilerin büyük bir kısmını kapalı tohumlular oluşturmaktadır. Kapalı tohumluların tohum taslakları etli bir yumurtalığın içinde gelişir. Kapalı tohumluların üreme organları çiçekleridir. İğne yapraklılar genellikle rüzgârla tozlaşmalarına karşılık, kapalı tohumlular tozlaşabilmek için bal özü taşıyan göz alıcı çiçekleriyle, böcekleri kendilerine çekerler. Çiçekler döllendikten sonra, tohum taslakları tohuma, yumurta meyveye dönüşür. Tohum meyvenin içinde bulunur. Bu derste kapalı tohumlu bitkilerin genel özelliklerini bilerek rahatlıkla bahçe düzenlemelerinde kullanabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

heidi bitki

en güzel olan şey bence bitkilerdir.

16-03-2011 19:08

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler