Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada Serigrafi kapak baskısı

Bu derste, size hazır olarak gelecek olan serigrafi şablonunun baskı tezgâhına sabitlenerek; yükseklik ayarının yapılması, mürekkep kıvamının ayarlanması ve baskının gerçekleştirilmesi işlem basamakları anlatılmaktadır. Bütün bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için birtakım becerilere sahip olmak gerekmektedir. Bu becerilerin en başında ise baskıyı yapacak kişilerin şablonlar ve el tezgâhları hakkında genel bir bilgiye sahip olması ve mürekkep kıvamını iyi ayarlayabilmesi için temel bazı işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kapak Baskısı dersi, bu yöndeki becerileri kazandırmak üzere hazırlanmış bir dersdür. Bu derste sizler, şablon hazırlama yöntemleri ve el tezgâhlarını genel olarak tanıyarak, tezgâha şablonu sabitleme ve yükseklik ayarı yapma, mürekkep hazırlama, baskıyı gerçekleştirme işlem basamaklarını öğrenip uygulayabileceksiniz. Ayrıca baskı kontrolünü yaparak oluşabilecek hataları gidermeyi öğreneceksiniz. Bu bilgi ve beceriler, kapak baskısı sırasında ortaya çıkabilecek bazı sorunları gidermenize yardımcı olacaktır. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, matbaa teknolojisi alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler