Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Kalıpçılık ve Bilgisayarla Plastik Kalıp üretimi

Bu bölümde kalıp çıkarma hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Bilgisayarlı çizim, hidrolik-devre, pnömatik devreler, kalıp makinelerinin bakımı, kullanımı gibi teknik konular ve talaşlı üretim hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.


Kalıpçılıkta yardımcı ekipmanlar 2

Günümüzde kullandığımız birçok ürünün hammaddesini plastik oluşturmaktadır. Hal böyle olunca değişik amaçlar için kullanılan plastik malzemelerin işlenmesi çok çeşitlilik göstermekte ve plastiklerin işlendikleri makineleri kullanmak da bir takım bilgi ve beceriler gerektirmektedir. Bunların en başında ise makineleri çalıştıracak kişilerin çeşitli plastik malzemelerin özelliklerini bilmesi ve yardımcı ekipmanları kullanma işlemleri gelmektedir. Yardımcı Ekipmanlarla Üretim 2 dersi bu yöndeki becerileri kazandırmak üzere hazırlanmış bir derstir. Bu derste sizler muflama ve film yapıştırma makinelerini oluşturan parçaları tanıyıp üretim işlemlerini yapabileceksiniz. Bununla beraber, bu işlemleri gerçekleştirebilmek için kaldırma ve taşıma sistemleri, bağlama elemanları ve plastik işlemede kullanılan yardımcı ekipmanlar hakkında bilgi edineceksiniz. Ayrıca bazı plastik malzemeler hakkında bilgiler alacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır