Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Kalıpçılık ve Bilgisayarla Plastik Kalıp üretimi

Bu bölümde kalıp çıkarma hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Bilgisayarlı çizim, hidrolik-devre, pnömatik devreler, kalıp makinelerinin bakımı, kullanımı gibi teknik konular ve talaşlı üretim hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.


Temel Talaşlı Üretim 2

Temel Talaşlı Üretim 2 dersi çeşitli kalıpçılık becerilerin bir kısmının kazandırılması için hazırlanmış bir derstir. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler makineleri oluşturan parçalara delik açmada kullanılan matkapları bileyecek ve makine parçalarına delik açabileceksiniz. Bununla beraber bu işlemleri yapmak için gerekli olan delme, ölçme ve metal malzeme bilgilerini edineceksiniz. Bu bilgi ve beceriler, sizlerin plastik işleme makinelerini daha rahat kullanmanıza, bu dersten kazandığınız bilgi ve becerilerle ilgili sorunları gidermenize yardımcı olacaktır. Bu derste hedeflenen yeterlikleri kazandığınızda plastik işleme alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişecek, üretime ve ülke kalkınmasına katkıda bulunacaksınız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır