Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Kalıpçılık ve Bilgisayarla Plastik Kalıp üretimi

Bu bölümde kalıp çıkarma hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Bilgisayarlı çizim, hidrolik-devre, pnömatik devreler, kalıp makinelerinin bakımı, kullanımı gibi teknik konular ve talaşlı üretim hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.


Temel Talaşlı Üretim 3

Temel Talaşlı Üretim 3 dersinde kazandırılacak beceriler; makineleri oluşturan parçaları el testeresi ile kesme, keskilerle kesme ve çürütme işlemlerini gerçekleştirmektir. Bunların yanısıra bu işlemleri yapmak için gerekli olan kesme, ölçme ve metal malzeme bilgilerini edineceksiniz. Kazanacağınız bilgi ve beceriler, sizlerin plastik işleme makinelerini daha rahat kullanmanıza, sorunları gidermenize yardımcı olacaktır. Plastik teknolojisi alanında gelişen teknolojiyi takip edebilen, uygulayabilen, kaliteli ürün ve hizmet üretebilen nitelikli iş gücüne ihtiyaç vardır. Kalitenin, üretimin, güvenin ve rekabetin artması için Plastik teknolojisi alanında, bu işin eğitimini almış, kendisini bu alanda geliştirmiş kişilere duyulan ihtiyaç artmıştır

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır