Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Makineciler için Temel Elektronik Dersi 4

Gelişen teknoloji ile teknik elemanların kendi alanları dışında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bu, gelişen teknolojinin teknik elemanlara getirdiği bir yükümlülüktür. Tabi ki ihtiyaç duydukları teknik ve teorik bilgiye sınır çizmenin imkânı yoktur. Fakat mevcut ihtiyaçlar göz önüne alınarak kısıtlı olsa da bu derste Elektrik Tesisatları ve Kumanda Devreleri hakkına bilgi vermeye çalıştık. Verilen teorik ve uygulamalı bilgilerin sonunda tesisat ve kuman devrelerini çizebilecek, arıza tespiti ve giderilmelerini de yapabileceksiniz. Son bir hatırlatma olarak tüm işlerinizde iş güvenliği kurallarını hatırlayınız ve hiçbir devrenin çalışmasının sizin güvenliğinizden daha değerli olmadığını unutmayınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler