Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Makineciler için Temel Elektronik Dersi 3

Günümüzde teknoloji ve sanayi o kadar hızla ilerliyor ki, kendimizi çağın gereklerine göre yetiştirip yenilemeliyiz. Sanayi ve teknolojinin gelişmesiyle birçok alanda yeni iş kolları açılmaktadır. Bu iş kollarında kalifiye insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Siz geleceğimiz olan gençlerin, bu alanlarda kalifiye eleman olarak yetişip, biran önce iş hayatına atılmanızı ve ülke ekonomisine katkıda bulunmanızı temenni ediyor ve istiyoruz. Bu dersimüzde, elektrik enerjisinin üretilmesinin, iletilmesinin ve dağıtılmasının her aşamasında kullanılan transformatörler ile elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştüren ve günlük hayatımızda hemen her alanda karşımıza çıkan elektrik motorlarını tanıtacağız. Bu dersin sonunda, transformatörlerin ve elektrik motorların çeşitlerini, yapılarını, çalışma prensiplerini, devreye bağlanmasını bilecek aynı zamanda bakım ve onarımlarını rahatlıkla yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler