Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Makineciler için Temel Elektronik Dersi 1

Teknolojinin ilerlemesi, teknik sorunların da büyümesine ve bu sorunları çözecek bilgi ve beceri düzeyi yüksek elemanlara ihtiyacı artırmaktadır. Bu nedenle teknik elemanlar kendi alanlarında uzmanlaşmaya çalışırken farklı branş ve alanlarda da bilgi sahibi olmaya çalışmaktadırlar. Bu ders farklı alanlara sahip teknik elemanların bilgi ve beceri düzeylerini başka branş ve alanlarda da arttırmayı amaçlamaktadır. Günümüzde elektrik enerjisinin diğer enerjilere üstünlüğü genel kabul görmektedir. Elektrik enerjisinin kontrol edilebilirliği, iletimde oluşan kayıpların diğerlerine nazaran az oluşu, farklı enerjilere dönüştürülebilmesi, elde edilmesinin kolaylığı ve veriminin yüksek oluşu kullanım alanlarının artmasında etkili olan faktörlerdir. Bu derste elektrik elektronik sistemlerle ilgili olarak temel bilgiler verilecek ve ayrıca bu dersin devamında gösterilecek olan derslere de hazırlık niteliği taşıyacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler