Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Kahvaltı hazırlama ve servis yöntemleri

Güne en iyi başlamanın yolu sabah yapılan iyi bir kahvaltıdır. Konaklama işletmeleri için ise kahvaltı son yıllarda iyice önem kazanmıştır. İnsanların büyük çoğunluğu sabah kahvaltı yapma alışkanlığına sahiptirler. Bu yüzden işletmelerin büyük bir kısmı oda ve kahvaltıyı birlikte konuğa sunmaktadır. Ayrıca kahvaltıyı otel içindeki ya da dışarıdan gelecek konuklar ücret ödeyerek de alabilirler. Otelde kahvaltı yapmak, onları hem kahvaltı yapacak yer aramaktan hem de zaman kaybından kurtarır. Bu satışlar otel işletmesinin gelirini artırarak daha ekonomik çalışmalarını sağlar. Otelde kalan veya kahvaltı yapmak için otele gelen konukların mutlu ve huzurlu bir şekilde kahvaltılarını yapabilmeleri için kahvaltı salonunun güzel bir şekilde hazırlanması gerekir. Servisin aksamaması ve konukların memnuniyeti için gerekli bütün tedbirler alınmalıdır. Salonda görevli personelin kılık kıyafeti, temizliği, davranışı, güzel konuşması, kahvaltı servisi sırasındaki konuk personel ilişkisi çok iyi değerlendirilerek konuğun rahatlaması, mutlu olması sağlanmalıdır. Kahvaltı Servisi dersinde, kahvaltının işletme yönünden önemini öğrenecek, kahvaltı çeşitlerine göre kuver açacak, kahvaltı yiyecek ve içecek servisini yapabilecek, kahvaltı büfe servisini ve ekstra servisini yapabileceksiniz. Dersin işlenmesinde ve konuların kavranmasında çevredeki işletmeleri inceleyerek oradaki uygulamaların neler olduğunu öğrenerek sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. Bu derste öğrendikleriniz meslek hayatınızın temelini oluşturacak ve turizm sektöründe aranılan elemanlar olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler