Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın pantolon dikimi

Kadın pantolonunun 1920’li yıllarda başlayıp günümüze kadar gelen tarihi bir gelişimi vardır. Fransa’da doğan bu moda akımı o yıllarda tepki ile karşılanmış olsa da modanın hızlı gelişimi ve modada sürekli yenilik arayışları doğrultusunda, tepkiler yerini kadınların vazgeçemediği bir giysiye bırakmıştır. Yaşam koşulları, kadının iş yaşamında rahat hareket etme isteği, pantolonu günlük yaşamın vazgeçilmez bir giysisi yapmıştır. Çok farklı kumaş ve model seçeneği olan pantolon bu özelliklerinden dolayı her ortamda, her mevsimde, her yaş grubunda rahatlıkla kullanılabilen bir giysidir. Model uygulamalı kadın pantolonu dikimi dersinde, kadın pantolonunda teknik çalışmaları, kesim ve prova işlemlerini ve kadın pantolonu dikimini öğrenerek konuyla ilgili bilgi ve beceri sahibi olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

NURULLAH GİYİM ÜZERİNE KALIP

11-06-2010 10:07

  aras cahilce

  basit bayan pantolon dikimi,elbise dikimi,buliz dikimi ile ilgili hiç bir şey bulamadım lütfen resim veya video ile görsel bişeyler koyun.hiç bir bilgiye ulaşamadım....

  08-04-2011 13:40

   boncuk pantalon

   pantalon dikiyorum fakat ağ kısmı toplu duruyor

   19-04-2011 18:37

    firuzan kaban kalıpları

    kalıp bilgisi istiyorum

    16-12-2012 01:55

     Mesaj

     Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
     Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
     Öneriler
     Diğer Dersler