Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın gömleği dikimi

Gömlek; bedene oturan veya bol kesimli, etek ucu kalçada, spor, rahat bir giysidir. Genel olarak önü düğmeli ya da fermuarlıdır. Reglan ya da takma kollu, kol ağzı manşetli, çeşitli yaka formlarında, robalı veya düz olarak yapılabilir. Gömlek, kadın, erkek ve çocuk giyiminde önemli bir yer tutar. Kullanım rahatlığı açısından çok tercih edilir. Her türlü kumaştan çalışılabildiği gibi, pamuklu kumaş, üretimde daha çok kullanılır. Döpiyes ve ceket içerisine giyildiği gibi spor giysi olarak da giyilebilir Kadın gömleği üretimi dersinü başarı ile tamamladığınızda, kadın gömleği kesimi, dikim işlemlerini öğrenerek, son ütü ve son kontrol işlemlerini yapabileceksiniz. Bu derste verilen örnek kadın gömleği üretimi yardımı ile çok farklı modellerde kadın gömleği üretimi yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

filiz

slm ben gomlek nasil dikilir ogrenmek istiyorum

21-04-2010 16:39

  nigar özbek roba

  robadan pardesü dikimi nasilolur

  20-07-2012 05:01

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler