Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın ceket kalıpları 2

Hazır giyim sektörünün yoğun bir çalışmayı gerektirmesi, ülkemiz genç nüfusunun yoğunluğu; ülkemizde tekstil hazır giyim sanayinin çalışmalarını ve ekonomiye katkısını küçümsenmeyecek boyutlara taşmıştır. İnsanların yaşam standartlarını arttırma çabası, her alanda eğitilmiş insan gücüne olan ihtiyacı artırmaktadır. Bu eğitimlerde, alanındaki her konu hakkında biraz bilgi sahibi olmak yerine, bir işi çok iyi bilen uzman kişiler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Bu ders kadın giyim modelistliği ile kadın terziliği dallarında çalışmayı düşünenler için yeterli bir içeriğe sahiptir. Çevremize baktığımızda herkesin standart ölçülere sahip olmadıklarını görürüz. Vücut ölçülerinde çok büyük bir sorun olmadıkça, insan vücudunu standartlara yakın hatlara kavuşturabilmesi bakımından giysiler içinde ceketin ayrı bir yeri vardır. Özellikle resmi kurumlarda, törenlerde sıkça kullanılan ceketi, kumaş ve model özelliği ile abiye, spor, yazlık ya da kışlık olarak çalışmak mümkündür. Ceketin model özelliği, astarlı ya da astarsız olması vb. özellikler kalıp çizimini etkileyen faktörlerdir. Temel kalıp ne kadar doğru hazırlanırsa, bu kalıp kullanılarak elde edilecek diğer kalıplar da o kadar sağlıklı olacaktır. Bu derste, kadın ceket kalıbı seri oranlarını hesaplayarak seri çizimi yapacak, ana ve yardımcı malzemelerini belirleyerek hesaplayabileceksiniz. Çalışmalarınızı başarıyla tamamladığınızda kadın ceket kalıbı seri çizimi yapabilecek, ana ve yardımcı malzeleri tanıyacak ve modele uygun ana ve yardımcı malzeme seçebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

nahide gayır ceket kalıbı istiyorum

ceket dikmek için sizden kalıp istiyorum kuplu

07-04-2011 14:54

  ayça kalıp

  sizden ceket kalıbı istiyorum

  29-04-2011 12:13

   garnizon71 bayan ceket kalıpları

   sizden bayan ceket kalıpları istiyorum saygılarımla

   09-05-2011 23:44

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler