Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın ceket kalıpları 1

Hazır giyim sektörü yoğun bir çalışmayı gerektirmektedir. Ülkemizin genç nüfusu, hazır giyim sektöründe ihtiyaç duyulan emek gücünü karşılayabilecek orandadır. Ülkemizde hazır giyim sanayinin ekonomiye katkısı küçümsenemeyecek boyutlara ulaşmıştır. İnsanların yaşam standartlarını her geçen gün iyileştirme eğiliminde olması nedeniyle, her alanda eğitilmiş insan gücüne olan ihtiyacı da artırmaktadır. Günümüzde bir alanındaki her konu hakkında biraz bilgi sahibi olan kişiler yerine, bir işi çok iyi bilen uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ders, kadın giyim modelistliği ile kadın terziliği dallarında çalışmayı düşünenler için yararlı olacaktır. Resmi kurumlarda, törenlerde sıkça kullanılan ceketi, kumaş ve model özelliği ile abiye, spor, yazlık ya da kışlık olarak çalışmak mümkündür. Ceketin model özelliği, astarlı ya da astarsız olması vb. özellikler kalıp çizimini etkileyen faktörlerdir. Temel kalıp ne kadar doğru hazırlanırsa, bu kalıbı kullanılarak elde edilecek diğer kalıplar da o kadar sağlıklı olacaktır. Bu derste, kadın ceketinde kullanılan ölçülere, model özelliğine göre bolluk ilavelerine, temel kadın ceket kalıbı çizimine, şablon çizimine ve model uygulamalı kadın ceketi çizimine ait gereken tüm bilgileri bulacaksınız. Çalışmalarınızı başarıyla tamamladığınızda farklı ölçülere göre de kadın ceket kalıpları hazırlayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

emin kalıp

bayan pantolon kalıpları

16-03-2010 01:18

  leyla sayar kalip

  dikis ogremek icin kalip gormek istiyorum

  27-03-2010 17:15

   SULTAN

   ELBİSE KALIPLARI GÖRMEK İSTİYORUNM

   30-12-2010 20:56

    ŞENGÜL DEMİR KALIP ÇIKARMAK İSTİYORUM

    DİKİŞ DİKMEYİ SEVİYORUM AMA KALIP ÇIKARMAYI BİLMİYORUM ÖĞRENMEK İSTİYORUM

    26-07-2011 11:27

     özel kalıp dersi  verilirr selçuk üni. hazır giyim öğretmenliği

     01-08-2011 16:44

      yasemin hani kalıplar nerede

      allah aşkına kalıplar nerede görmek istiyorum

      26-07-2011 21:58

       selim apak bilgi almak isteyenler

       ben 15 yıllık özel sektörde ve hazır giyim imalatın değişik aşamalarında açalıştım( planlama, üretim, insan kaynakları ) dikiş dikmek isteyenler ve kalıp çıkartmak isteyen arkadaşlara özel ders verilir. ders almak isteyenlerin selimapak@gmail.com adresine mail atmaları gerekmektedir.kendi atölyemizde kalıp ve makina dikiş kursu verilir.

       02-04-2012 23:14

        Mesaj

        Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
        Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
        Öneriler
        Diğer Dersler