Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın ceketi dikmek

Son yıllarda hazır giyime olan talep artışından dolayı, ülkemizde hazır giyim sanayi hızlı bir gelişme göstermiştir. Bilim ve sanat öğretiminin her dalında olduğu gibi, yaygınlaşan ve sürekli gelişme gösteren bir dal olan kadın giyiminin ülkemizde önemli bir yeri vardır. Özellikle, çağımızın ağırlaşan ekonomik koşulları, kadınlarımızı çeşitli meslek alanlarına yöneltmiştir. Bu gerçek doğrultusunda kadınlarımız günümüzün geniş imkânlarından ve moda akımlarından esinlenerek özlerinde taşıdıkları üstün beğeni gücüyle kendilerine uygun giyimleri seçmektedir. Bu sebeple, kadın giyimleri sektörde üretim bakımından önemli yer kaplamaktadır. Kadın ceketi, bir üst giyimdir. Çalışan kadının her zaman ve her mevsimde kullanılması nedeniyle kumaş tercihi bu doğrultuda yapılır (yünlüler, gabardinler, flaneller, buklet, keten ve koton, vb.). Giyileceği yer ve zamana göre uygun renk ve modelde üretilir. Bu derste kadın ceket üretimi için gerekli model analizi, asgari çalışma talimatları, kalite nitelik formları, makine parkını oluşturarak kadın ceket üretimi, kontrolü, ütüsü ile ilgili bilgileri bulacaksınız. Bu ders sonunda kazanacağınız bilgi ve beceriler doğrultusunda, kadın ceketi üretimi becerisini geliştirerek sektörde bu alanda faaliyet gösteren firmalarda başarılı, nitelikli, aranılan eleman olarak görev alabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

ümitt kadın ceketi

kadın ceketi ile ilgili bilgiler

01-04-2010 13:56

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler