Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın ceket dikimi 3

Kadın ceketi dikiminde son bölüme geldik. Kadın ceketi dikiminin astar dikimi ve yerleştirilmesi çalışması bu dersin temelini oluşturmaktadır. Çalışmalarınızı sürdürürken, astarlar hakkında bilgi sahibi olacak, astar dikim tekniklerini ve cekete geçirme yöntemlerini öğreneceksiniz. Astar dikimi sırasında bazı el dikişlerini de kullanacağınız için sizlere bu derste el dikişleri hakkında bilgi verilmiştir. El dikişlerini, sadece cekette değil paltokaban astar çalışmasında da kullanabileceksiniz. Kaygan yüzeyinden dolayı astar çalışması zor görünse de kurallara uyduğunuz takdirde kolaylıkla dikiminizi tamamlayabilirsiniz. Astarları çalışmaya başlamadan önce çektirme işleminden geçirmeniz sonradan oluşabilecek bozukluklara kesinlikle engel olacaktır. Dikim öncesi ve sonrasında yapacağınız ütüler ise astar çalışmanızda büyük kolaylık sağlayacak, aynı zamanda dikimin düzgün sonuçlanmasına büyük katkıda bulunacaktır. Dersin son bölümünde ise ütünün önemini kavrayarak bilgilerinizi ceketinize uygulayacaksınız. Ayrıca son kontrolün önemini ve yöntemlerini öğrenerek ceketinizin son kontrolünü yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

necmi deniz kumaş satışı

iyi günler. bayan dış giyim üzerine kumaş bulunmaktadır. kumaşlar ihraç fazlası birinci sınıf olup sıfır hatadır. hayırlı işler dilerim. 0224 3663232

06-02-2011 11:19

  özay yardım

  dikiş öğrenmek istiyorum

  09-01-2013 12:29

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler