Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın ceket dikimi 2

“Kadın Ceket Dikimi 1” dersinde kadın ceketinin cep, yaka, kol gibi bölümlerinin dikim tekniklerini ve kesim aşamasına kadar uygulanacak işlem basamaklarını öğrendiniz. Bu derste ise ceketin kesimi, ölçüye ve giyecek kişinin bedenine uygunluğunu anlama yöntemlerini, provanın önemini ve tekniklerini öğreneceksiniz. Ayrıca cekette kullanılan telaları ve telalama yöntemlerini uygulayarak, kumaşa ve modele uygun tela seçimi yapabileceksiniz. Ceketin görünüşünü oldukça etkileyen telalama işlemi, tekniğine uygun yapıldığında çok güzel sonuçlar verir. Önemli olan doğru seçim ve tekniğine uygun işlemdir. Dersteki işlem basamaklarını dikkatli uyguladığınızda aynı sonuca ulaşmanız mümkündür. Ders sonunda verilen uygulamalar ile öğrendiklerinizi pekiştirebileceksiniz. Yapacağınız her tekrar, deneyiminizi arttırarak sizi başarıya daha hızlı götürecektir

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

        Dikiş dikmeyi çok seviyoeum, ama yukarıdak kadın ceketi dikiminin açıklamalarını gösreir proghramları nasıl  bulacağız,açıklarsanız memmun olurum.Teşekkürler.

18-10-2011 22:18

  olgu büyük beden ceket kalıbı bayan için

  omuzdan kulplu büyük beden ceket kalıbını nasıl çıkarabilirim yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  18-05-2012 10:57

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler