Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Kadın body dikimi

Kadın giyimi, gerek kullanılan malzeme, gerek model ve süsleme bakımından çok çeşitliliğe sahip olması nedeni ile tekstil sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. İç ve dış giyim için önemli bir yeri olan kadın iç giyim üretimi tekstil sektöründeki gelişmelere paralel olarak ilerleme kaydetmiş olup günümüzde sadece iç piyasa değil üretimin dış piyasaya da yapılmasını sağlayarak önemli marka adları sektörde yerini almıştır. Son yıllarda modanın ve kişisel kullanım kolaylıklarının ön planda tutulması gibi nedenlerden dolayı lycralı kumaşlarda araştırma ve geliştirme çalışmaları kapsamında hızlı gelişmeler olmaktadır. Kadın body üretimi, iç giyim için önceleri geleneksel anlamda vücudu sıcak tuttuğu için tercih edilirken; kullanılan malzeme, renk, süsleme çeşitliliği ve bunlara ek olarak kullanım kolaylıkları da eklendiğinde iç giyimin önemli bir unsuru hâline gelmiştir. Bu ders ile kadın body üretiminde kullanılan kesim, dikim, son ütü ve son kontrol işlemlerinin neler olduğu ile ilgili teknik ve uygulamalı bilgileri öğrenerek gerekli bilgi ve becerileri kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler