Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Bayan Atlet dikimi

Bayan atletleri omuzdan askılı, beli lastikli veya serbest dökümlü üst parçalardır. Vücudun terini emen, koruyan ve üst giyimin düzgün durmasını sağlayan iç giyimdir. Hazır giyim sanayisinde önemli bir yere sahiptir. Kadın atlet üretimi başta İstanbul olmak üzere birçok merkezde ve belli başlı büyük işletmelerde yapılmaktadır. Değişik modellerde ve farklı örgülü kumaşlardan üretilir. Atlet modeline göre vücuda sıkıca oturabilir veya bol olabilir, arka etek boyu ön ile aynı boyda veya kısa olabilir. Atletin ön kısmında veya üst yarısının tamamında dantel kullanımı son zamanlarda çok modadır. Dantelli atletler bayanlar tarafından giysilerini tamamlayan aksesuarlar olarak kullanılmaktadır. Canlı renklerin kullanıldığı, üstü baskılı ve likra karışımlı, esneme kabiliyeti yüksek örgü kumaşlardan üretilmiş atletler ise, bayan sporcuların antrenman giysisi olarak çok ilgisini çekmektedir. Bu ders ile atlet üretim aşamalarını, atlet dikiminde kullanılan aparatları, bu aparatları makineye takma işlemlerini öğrenecek ve bayan atleti dikebilecek yeterliliğe sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

bana mayoo kalıplarında yardımcı olabilirmisiniz 

12-05-2012 13:38

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler