Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Jöle, çikolata ve Şekerleme yapmak

Jöleler, Şekerlemeler ve Çikolatalar dersi, pastacılıkta kullanılan temel maddelerin özelliklerini ve çeşitlerini açıklayarak kullanım şekillerini göstermek ve değişik ürünlerde uygulayabilme becerisini kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır. Günümüzde pastacılık, gerek ulaştığı boyutlar, gerekse sektördeki hızlı gelişmeler bakımından çok talep edilen bir meslek haline gelmiştir. Pastacılık görselliğe hitap eden çok zevkli bir iş, aynı zamanda oldukça dikkatli ve titiz çalışılması gereken zahmetli bir meslektir. Ayrıntıyı belirlemek pastayı yapana ait bir yaratıcılık ve beceri gerektirse de, iyi ve kaliteli ürünler geliştirebilmek için hangi malzemenin nerede, nasıl ve ne şekilde kullanılması gerektiğini bilmek gerekir. Pastacılık ilerleyen teknolojiden nasibini almış, makineleşmenin yanı sıra kullanılan malzemelerin çeşitliliği ve kullanılan maddelerin sektöre kazandırılmasıyla lezzet ve pastanın sunuş şekli daha da önem kazanmıştır. Bu dersi tamamladığınızda, jöleleri, şekerlemeleri ve çikolataları amacına uygun olarak kullanıp hazırlayabileceksiniz. Bu dersteki bilgileri, alanınızın diğer dersleri ile birleştirerek mesleğinizde kendinizi daha da geliştirecek pastane ve otellerin ilgili bölümlerinde çalışırken kullanabileceksiniz. Derste size kazandırılmak istenen bilgi ve beceriler gelecekteki başarınızı artıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler