Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

inşaat ve Mimari hesaplar

İnşaat mühendisliği ve mimari hesaplar hakkında dökümanları bu bölümde bulacaksınız. Statik hesaplar, beton, ahşap, izdüşüm, kesit bilgileri vb. diğer teknik bilgiler hakkında kapsamlı dersler.


izdüşüm alma yöntemleri

Her meslek dalında (mimari, makine parçaları imalatı, mobilyacılık, giyim endüstrisi, inşaat, vb. ) hazırlanacak projeler için gerekli ön incelemeler yapılır, dokümanlar toplanır, ilk hazırlık çalışmalarından sonra yapılacak imalatın tasarımına geçilir. geometri izdüşüm, geometri izdüşüm,perspektif izdüşüm bunlardan bazılarıdır. Bu ders, yukarıdaki satırlarda bahsettiğimiz tasarımların, dolayısıyla teknik resmin temelini oluşturan iz düşüm konusunu anlamanız ve ihtiyaç duyduğunuzda uygulayabilmeniz için hazırlanmıştır. Çağımızda, cisimlerin anlatımı, teknik resim, perspektif ve fotoğraflarla birlikte en iyi iz düşüm çizimleri ile yapılabilmektedir. Özellikle mühendislikte ve mimaride iz düşümün önemi çok büyüktür. Sayfalar dolusu yazı ile zor anlatılan, bazen anlatılamayan bir parça ya da durum çok defa şematik bir perspektifle veya geometrik bir çizim ile çok daha rahat bir şekilde tanımlanabilmektedir. Bunun içindir ki teknik resim ve iz düşüm birbirinden ayrılmaz ve vazgeçilmez bir bilim dalıdır. Cisimlerin analizi bile artık bu bilimsel çizimlerle gerçekleştirilebilmektedir. Bu hazırlamış olduğum dersle size iz düşüm kural ve kaidelerini anlatmaya çalıştık. Umarım ki sizlere faydalı olabiliriz. Seçeceğiniz mesleğinizde ve hayatınızda sizlere başarılar diliyoruz. dik izdüşüm konu anlatımı.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır