Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


İşveren Sorumluluk Sigortası Nedir

Günümüzde; insanlar yaşamın tüm bölümlerinde güvenceye ihtiyaç duymaktadır. Bu güvence ihtiyacı iş hayatında daha da fazla hissedilmektedir. Sigorta kavramı esas itibariyle bu güvence ihtiyacından doğmuştur. Artık sigorta her alanda bir zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle iş yaşamında, hem çalışanı hem de çalıştıranı korumak için yapılması gereken zorunlu sigortalar vardır. İşveren Sorumluluk sigortası da bunlardan biridir. İlerde iş yaşamınız başladığı zaman ister çalışan olun, ister çalıştıran olun sizin de sigorta konusunda hem kendinizi hem de yanınızda çalışanları korumak adına çok dikkatli ve özenli davranmanız gerekmektedir. Bugün ülkemizde hangi alanda olursa olsun "risk" olarak değerlendirilen her şey Türk Sigorta şirketlerince teminat altına alınabilmektedir. Şirketler, mali açıdan her geçen gün daha da iyi duruma gelmektedir. Önümüzdeki dönemde prim girdilerinin daha da verimli şekilde değerlendirilmesi mümkün olabilecektir. Bunun en önemli etkisi, sigorta şirketlerinin elindeki fonların dolaylı olarak ekonomik yaşama geri dönmesi, yatırıma yönlenmesi olacaktır. Sigorta sektörü, finans sektörünün içinde önemli bir yere sahiptir ve yakın bir gelecekte etkisi hissedilir bir biçimde artacaktır. Sizin de eğitimini aldığınız sigortacılık sektöründe kalıcı olmanız ve kariyer yapmanız için öncelikle kendi haklarınıza sahip çıkmanız ve kendinizi koruyacak tedbirleri almanız gerekmektedir ki diğer insanlara da yardımcı olabilesiniz. Bu ders size işveren sorumluluk sigortası ile ilgili gerekli bilgileri edinmenizde yardımcı olacak bir öğrenme materyali olarak fayda sağlayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler