Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


İş Hukuku Soruları

Meslek veya alan seçimi bireyin yaşamındaki dönüm noktalarından biridir ve tesadüflere bırakılmaması gerekir. Seçilen meslek; bireyin yaşayacağı çevreyi, ilişkide bulunacağı insanları, ekonomik durumunu; kısaca yaşam tarzını etkileyecektir. Bu derse sahip olduğunuza göre kendinize yön vermiş, ilgi, yetenek ve kişilik özelliklerinize uygun mesleği seçmiş bulunuyorsunuz. Toplum içinde yaşamak insan için bir zorunluluktur. Toplum düzen demektir. Bireyler diledikleri gibi davranırlarsa düzen kurulamaz. Toplumu oluşturan bireylerin özgürlüklerinin bir ölçüde sınırlanması bu yüzden kaçınılmazdır. Yasaların ilk ve temel amacı bireylerin mutlak haklarını korumak ve düzenlemektir. Hukuk kurallarının yaptırımı devlet gücüyle desteklenmiştir. Çalışma hayatındaki işler arasında ekonomik, sosyal, hukukî niteliklerden doğan farklılıklar bulunmaktadır. Gelir dağılımı ekonomideki üretim ve verimlilik düzeyini belirler. Ekonomide üretim ve verimlilik ne kadar düşük olursa, gelirdeki eşitsizlikler de o kadar büyük olur, üretim ve verimlilik ne kadar yüksekse eşitsizlik o kadar azdır. İş Hukuku işverene bağlı olarak çalışanların işverenle ilişkilerini düzenleyen, bireysel hizmet sözleşmesinin kuruluşunu, sona ermesini, toplu iş sözleşmesinin taraflarını kuruluşunu, sona ermesini düzenler. Tüm insanlar saygın ve özgün bir yaşam sürmeyi diler ve bunu hak eder. Gelişen bir demokrasi, hukukun üstünlüğü, kanun önünde eşit haklar, güçlü sivil toplum örgütleri, insan haklarının en iyi koruyucularıdır. Küreselleşmenin ve Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlediği bu zamanda işlerinizi daha kolay yapabilmeniz için İş Hukuku’nu öğrenerek mesleğinizi icra ederken ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Bütün bilim dallarında olduğu gibi hukukta da kazanılan bilgilerin kullanılabilmesi lazımdır. Sadece bilmek yetmez. Bilginin somut olaya, doğru zamanda uygulanabilmesi gerekir. Çalışma hayatınızın hukuk kuralları çerçevesinde adil ve güvenli geçmesini sağlayacak bütün sorularınızın cevabını bu kitapçıkta bulabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler