Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


İpekli serigrafi baskı nasıl yapılır

Bu ders serigrafi baskı sisteminde kalıp oluşturma aşamalarından biri olan uygun ipek seçimi ve bu ipeğin çerçeveye gerilmesi işleminin uygulamalı olarak anlatıldığı öğretim materyalidir. Ülkemizde tüm sektörlerde yaşanan teknolojik gelişme ve kalite kontrol çalışmaları serigrafi baskı sektörünü de etkilemiştir. Bunun sonucu olarak da firmalar personel seçiminde daha çok eğitimli insanları tercih etmeye başlamıştır. Serigrafi baskıda uygun ipek seçimi ve çerçeveye germe işleminin tam olarak yapılabilmesi ve bu işlemin sonunda kalitenin yakalanması ancak mesleki eğitimle mümkün olacaktır. Size bu derste serigrafi baskıda ipek germe işlemi için gerekli teorik bilgiler ve uygulama faaliyetleri verilmiştir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

zeki özen cam

düz cam üzerine baskı yapıyorum daha iyi ve değişik birşeyler yapmak istiyorum ve desene göre ipek seçimini nasıl yapacağım

11-04-2010 14:11

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler