Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

inşaat ve Mimari hesaplar

İnşaat mühendisliği ve mimari hesaplar hakkında dökümanları bu bölümde bulacaksınız. Statik hesaplar, beton, ahşap, izdüşüm, kesit bilgileri vb. diğer teknik bilgiler hakkında kapsamlı dersler.


inşaat malzemeleri

Binaların tasarımıyapılır, sonra projeleri çizilir, ilgili makamlarca incelenip onaylanır. İnşaata başlama izni verilir. Ancak bu saydıklarımız kâğıt üzerindeki çalışmalar olup henüz arsaya bir kazma vurulmamıştır. Arsa sınırlarının ve binanın oturacağıalanın belirlenmesi istenir. İnşaata artık başlayalım derken, işmakineleri gelip kazıyapacak. Nereyi ve hangi derinlikte diye sormaz mı? Demirci ustasıgelecek, demir donatılarıhazırlayacak, yerine montaj edecek. Nereden, hangi köşeden başlayacak? Yapılacak en küçük hata sizin inşaat maliyetlerinizin artmasına, komşularınızın sınırına girmişseniz mahkemelik olmanıza veya belediye tarafından inşaatınızın durdurulmasına neden olabilir. Ne yaparsınız, kimden yardım istersiniz? Paniğe kapılmayın, çözümü de başka yerde aramayın! Bu işleri siz yapacaksınız! Nasıl mı? Bu dersi alıp başaracaksınız ve devamınıda getireceksiniz. Bu derste ekmek var, istikbal var. Bilgilerinizi modern teknoloji ile birleştirirseniz ve bir de yüksek öğrenime karar verirseniz işarama, işsiz kalma derdinizin en aza ineceğinden eminim. Aplikasyonu, atılan okun hedefi tam 12’den vurmasına benzetebiliriz. İster inşaatçı, ister haritacıolmaya, siz karar vereceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır