Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ofis ve Büro Yönetimi

Ofis ve Ofiste gerekli olan dökümanlar. F Klavye kullanımı dersleri, Dosyalama, Raporlama ve Sekterelik için gerekli diğer konular, Ofis mobilyaları ve Ofis düzeni. Ofis yönetimi için bilmeniz gereken herşey.


Hukuk Terimleri ve Anlamları 2

Sosyal hayatı düzenleyen kurallardan en önemlisi ve etkili olanı, şüphesiz, hukuk kurallarıdır. Bunlar, toplum içindeki tutum ve davranışlarımızı düzenleyen ve uyulması devlet zoru ile sağlanan kurallardır. Bir ülkede var olan hukuk düzeninin amacı, toplumun düzenini sağlamaktır. Hukukun, toplum düzenini sağlayabilmesi için, onun ihtiyaçlarını karşılaması, onun şartlarına uyması gerekir. Hukuk düzeni, bir yandan uygar hayatın dayanağı, diğer yandan da toplum içinde yaşamanın bir güvencesidir. Hukuk düzeni toplumda, barış, güven, eşitlik ve hürriyet sağlar. Bu ders notlarının amacı, size kişi kavramını ve kişi türlerini kavrayarak gerçek ve tüzel kişilerin özelliklerini ve ehliyetlerini ayırt edebilmeyi, borç kavramı ve borcu doğuran olayları bilgisini kullanarak yazışma ve dosyalamayı doğru yapabilmeyi , çeşitli sözleşmeleri kurallarına uygun olarak düzenleyebilmeyi öğretebilmektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır