Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Ofis ve Büro Yönetimi

Ofis ve Ofiste gerekli olan dökümanlar. F Klavye kullanımı dersleri, Dosyalama, Raporlama ve Sekterelik için gerekli diğer konular, Ofis mobilyaları ve Ofis düzeni. Ofis yönetimi için bilmeniz gereken herşey.


Hukuk Dosyalama Sistemi

Matbaanın icadıyla birlikte toplumlar bilgi birikimlerini yazılı olarak saklamaya ve paylaşmaya başlamışlardır. Aradan geçen birkaç yüzyılda yazılı belgelerin toplumdaki ağırlığı artmış, hatta öyle bir zaman gelmiştir ki insanlık karşı karşıya kaldığı belge yığınının altında kalmıştır. Yazılı metinlerin, matbu formların, kuralların ve hiyerarşinin artmasıyla birlikte iş yerleri de sağlam bir belge yönetim sistemi arayışına girmişlerdir. Genelde tüm işyerleri özelde ise hukukla ilgili işyerleri yoğun belge trafiğin yönetecek yetişmiş uzman elemanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Hukuk dosyalama sistemleri dersi ile; dosyalama kavramını, dosyalama çeşitlerini, iyi bir dosyalama sisteminin özelliklerini, hukukta dosyalama ve arşivleme sistemlerini, bir hukuk sekreterinin bilmesi gereken hukuk terimleri ve hukuksal belgelerin bazılarını, dosyaların arşivlerde saklanma koşullarını ve yasal saklanma sürelerini öğreneceksiniz. Bunların yanı sıra bilgi ve belge yönetim sistemleri, belgeleri kaydederken kullanılan klasik yöntemleri, fihrist ve indeks oluşturma konularında da bilgi sahibi olacaksınız. Bu dersi tamamladığınızda; düzenli ve sistematik bir şekilde belgeleri ayırt ederek dosyalama ve arşivleme yapabilme becerisine sahip olacaksınız. Bilindiği gibi artık branşlaşma ve uzmanlaşma iş hayatının vazgeçilmez gereklerinden biridir. Bu dersle birlikte sizler de alanınızda iyi yetişmiş birer eleman olarak geniş bir iş sahasında rahat bir hareket alanı kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır