Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Perl CGI Dersleri

Bu dersten itibaren temel HTML etiketlerini kullanmaya başlayacaksınız. HTML etiketleri değişik amaçlar için hazırlanan Web sayfalarının tasarımında kullanılmaktadır. Sadece HTML etiketlerini kullanarak hazırlanan sayfalar statik bir yapıda olurken, kullanıcı ile etkileşimli dinamik web sayfaları oluşturmak için tarayıcı tabanlı ya da sunucu tabanlı programlama yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde tarayıcı üzerinde ya da sunucu üzerinde çalışan programlara betik (script) adı verilmektedir. Sunucu Servisleri 3 dersi, 2 öğrenme faaliyetinden oluşmaktadır.  HTML etiketleri ile web sayfası hazırlama,  PERL dili kullanarak CGI (Common Gateway Interface) programları yazma. Öğrenme faaliyetlerinde konu genel olarak değil örnekler üzerinde anlatılmıştır. Bu yöntem, yapacağınız uygulamalara rehberlik edecektir. Örneklerde, yazılacak kodların ekran görüntüsü ve tarayıcıda elde edilen görüntüsü verilecektir. Bu yol ile uygulamalarda yararlanacağınız işlem basamaklarını daha iyi anlayacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır