Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Hotel Rezervasyon Sistemleri

Bu hizmet endüstrisinin de kendine özgü tanımları, kavramları ve kısaltmaları vardır. Elinizdeki ders ile alanımızda kullanılan uluslararası terimler, tanımlar ve kısaltmalar size sunulmaktadır. Bu ders sayesinde okul uygulamalarında, beceri eğitimlerinizde ve sonraki meslek hayatınızda ihtiyaç duyacağınız rezervasyon kavramları, terimleri, tanımları; rezervasyon çeşitleri, rezervasyon alma şekilleri; katalog okuma, hazırlama aşamaları, kısaltmalar ve kodlamaları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Seyahat acenteleri sahip oldukları büyüklüğe ters orantılı olacak şekilde sade ve küçük bir organizasyon yapısına sahiptir. Çalışanların görevlerini, üstlendikleri rolleri ve ürettiklerinin faydalarını da bu ders aracılığıyla tanıyacaksınız. Günümüzde, oteller, yurt dışından gelen turistlerin çoğunluğu, acenteleri seçtiğinden bu bilgileri iyi öğrenmek ve bu konuda beceri kazanmanız gerekir. Sizin burada yapacağınız; güler yüzlü olmak, etkili iletişim kurmak, seyahat acentesinin ve tur operatörünün organizasyon yapısına uygun davranmak ve uyumlu çalışmak olacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır