Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Otel Çıkış işlemleri

Turizm, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişmekte olan büyük ve getirisi yüksek bir sektördür. Özellikle doğal güzellik ve kültürel zenginlik bakımından önde gelen ülkelerin bu gelişmelerden daha çok fayda sağlamaları gerekir. Ancak ülkemiz; çeşitli sorunlar nedeniyle turizm sektörünün yüksek getirisinden istenen ölçüde yararlanamamaktadır. Bu sorunların en önemlilerinden biri de eğitimli işgücü azlığıdır. Sektörün önde gelen ülkelerindeki hizmetler aynı kural ve uygulamalarla Türkiye’de de verilmektedir. Ama rakip ülkeler ülkemizden daha çok turist çekmekte ve daha çok gelir elde etmektedir. Kalifiye eleman sayısının yetersizliği, konaklama işletmelerinin konuk beklentilerine cevap verecek kalitede hizmet üretmelerine engel olmaktadır. Bu konuda atılması gereken, ilk adım, sektörde çalışan vasıfsız elemanların hizmet içi kurslara tabii tutulması ve sektörde hizmet vermek isteyen gençlerin mesleki eğitimden geçirilmesidir. Bu ders, turizm sektöründe görev almak isteyen siz gençlerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla hazırlamıştır. Ders sonunda başarılı olan öğrenci, konuk çıkış işlemlerini (Check-out) eksiksiz olarak yapabilme becerisi kazanacaktır. Daha da önemlisi sizi, sektörde aranan kalifiye bir eleman olma hedefinize bir adım daha yaklaştıracaktır

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır