Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Otel Departman Görevleri

İlkeli ve dürüst turizimciler olacak sizler, bu sayede müşterilerle işletme veya müşterilerle sektör çalışanları arasında çıkacak sorunlara kolaylıkla müdahale edebilecek ve bu sorunları doğru şekilde çözümleyebileceksiniz. Böylelikle de reklâmasyonu önlemede önemli rol oynayabileceksiniz. İnsanlar turizm hareketlerine katıldıkça özellikle ülkemiz turizminde olumlu gelişmeler olacaktır. Unutulmamalıdır ki insanları her zaman memnun etmek zordur. Ancak hiçbir zaman imkansız değildir. Bu nedenle ciddi, doğru dürüst işletmecilik anlayışı, iyi hizmet, kalite ile birleşince bu konudaki sorunlar kendiliğinden ortadan kalakacaktır. Günümüzde tüketici yasalarının tüketici açısından ne denli koruyucu nitelik taşıdığı hepimiz açısından da malumdur. Öyle ki özellikle bizim turizm potansiyelimizi oluşturan ülkülerin başında geldiği Avrupa ülkelerinde hata yapan şirketin batmasına kadar giden işlemlerin ve ödenen reklamasyon ve tazminatlar yüzünden kayıpların olduğu bilinmektedir. Bu dersle sizlere konaklama sektörünü, çalışanlarını, yaptıkları işleri, departmanların çalışma prensiplerini ve kullanılan bazı terimleri vermeye çalıştım. En önemlisi de bu departmanlarda karşılaşabileceğiniz bazı sorunlara değindim. Çalışma hayatınız boyunca bir çok sorunla karşılaşacağınızı hiçbir zaman unutmayın. Bu nedenle dersinüzü çok dikkatli takip ederek sektörle ilgili azami bilgiyi edinmeye çalışın. Bilgi ve beceri ile uygulamalarda kazandığınız deneyimler size her zaman yol gösterici olacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır