Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Metal Enjeksiyon Kalıpları 2

Hafif metal enjeksiyon ürünleri, günümüz endüstrisinde kalite ve çeşit açısından vazgeçilmez bir seviyededir. Hayatın ve endüstrinin her safhasında kullanılan bu parçaların üretilebilmesi, ancak metal enjeksiyon kalıp yapım tekniğini bilen yetişmiş elemanlar sayesinde mümkündür. Eğitimini alacağınız bu ders sayesinde Hafif metal enjeksiyon kalıplarının tasarımını klasik tasarım ve çizim araçlarının yanında bilgisayar destekli tasarım araçlarını da kullanarak yapabilecek, tasarladığınız bu kalıpların imalatını günümüz endüstrisinde yaygın olarak kullanılan CNC takım tezgahlarında yapabileceksiniz. Endüstriyel kalıpçılık mesleğinin tüm alt branşlarında olduğu gibi metal enjeksiyon kalıpçısı ihtiyacının da yüksek olduğu imalat sektöründe, bu ders içindeki bilgileri alarak, beceri ve yeterlilikleri kazandığınızda , kolaylıkla istihdam imkanı bulabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler