Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Trabzon Gümüş Kazaz elişi tekniği

Gümüş kazaz örücülüğü Trabzon’da yapılan yöresel bir el sanatımızdır.1900’lü yıllardan günümüze kadar gelen ve yaşatılmaya çalışılan geleneksel el sanatlarımızdan biridir. Sadece Trabzon’da yapılan bu el sanatımızı halen birkaç kuyumcu atölyesi yapmakta ve ticareti ile uğraşmaktadır. Trabzon Olgunlaşma Enstitüsü, P.K.S.O. ve K.M.L. de okul olarak gümüş kazaz örücülüğü pratik kursları açarak bu el sanatımızı öğretmekte ve tüm yurda, dünyaya tanıtarak yaşatmaya çalışmaktadır. Gümüş kazaz örücülüğünde son olarak ürün oluşturma dersinü öğreneceksiniz. Beş dersin sonunda anlatılan bütün tekniklerin birleştirilip nasıl ürün haline getirileceğini göreceksiniz. Gümüş kazaz örücülüğü tekniklerinin öğretilme aşamasında önce balıksırtı tekniği öğretilir. Sonra sırasıyla sürgü, top, ajur örgüleri ve teknikleri birleştirerek ürün oluşturma gösterilir. Bu dersin sonunda gümüş kazaz örücülüğünde ürün oluşturma aşamalarını, resimli ve yazılı açıklamaları ile birlikte öğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

şafak bayram kazaziye yardım

merhabalar.kazaziye atölyesi sahibiyim.tüm malzemeleri tedarik edebilirim.ve kurs konusunda yardımcı olabilirim.

31-12-2012 01:25

  Aygül Erhan Kazaziye ipi

  Ankara´da yaşıyorum kazaziye ipini nereden temin edebilirim.Trabzon´da nerede satılıyor.

  12-01-2013 19:06

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler