Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Fotoğraf ve Grafik Dersleri

Bu bölümde temel fotoğrafçılık terimlerinden uzmanlık için gerekli birçok konuya kadar çeşitli dersler bulabilirsiniz. Grafik başlığı altında ise birçok grafik terimi ve bunların bilgisayardaki karşılığını öğreneceksiniz.


Fotoğraf ve Grafikte Tasarı ilkeleri

Tasarım eğitiminde öğrenci, şekil, biçim, renk, doku gibi biçimsel öğelerin ve ritim, yön, oran, denge gibi görsel kuralların önderliğinde yaptığı birçok arama ve denemelerle nesneleri daha açık olarak görmeye çalışır. Bir şeklin farklı genişlik ve yükseklik farklarını görerek şekiller arasında ilişkiler kurup, yeni formlar üretme çabası içinde denemeler yapar. Biçim, yüzey ve mekân arasında bağlantılar kurarak sonuca varır. Öğrencinin yaptığı bütün bu uygulamalar onun yaratıcı düşünce gücünü ve estetik sezgilerini geliştirmeye yöneliktir. Hazırlanan bu derste temel geometrik formlardan yeni formlar oluşturma, yeni oluşturulan formları tasarı ilkelerine göre yüzey düzenlemesi ve üç boyutlu formlar oluşturarak kaide üzerine düzenleme uygulamaları ile ilgili konuları ele alacağız. Ders sonunda öğrendiğiniz becerileri sanatla ilgili tüm alanlarda kullanabilir ve hatasız bir biçimde tasarı ilke ve öğelerine uygun kompozisyonlar hazırlayabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır