Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


GMDSS nedir - GMDSS soruları

Denizde haberleşmenin önemi, kısıtlı gemi imkanlarından ve yaşanan tehlikelerin hayati olmasından gelmektedir. Bu nedenle denizde haberleşmede ilk düşünülen canı, malı ve çevreyi tehdit eden acil durumlardaki haberleşmenin sağlanmasıdır. Telsiz cihazları gemi haberleşmesinde yerini aldıktan sonra uzun yıllar başarı ile görevlerini yerine getirdi ve halen getirmektedir. Ancak teknolojinin gelişmesinden tüm insanlar gibi denizciler de paylarını aldı ve deniz haberleşmesine uydu teknolojisi deniz haberleşmesi girdi. Uydu haberleşme teknolojisinin en büyük katkısı da GMDSS sisteminin kuruluşunda olmuştur. Eskiden denizdeki bir kazazedenin kurtulmasına yönelik olan ağırlıklı uygulamalar, uydu haberleşme teknolojisinden de yararlanan ve 1999 yılı başından itibaren yürürlüğe giren GMDSS sayesinde, artık yerini kazazedenin kurtarılmasına yönelik tedbirlere bırakmıştır. Ancak sistemin başarısı bir başka deyişle bir kaza sonunda biz denizcilerin hayatının kurtarılması sonunda sistemin iyi öğrenilmesine, gereklerinin yerine getirilmesine ve layığı ile uygulanmasına bağlıdır. Bu ders size GMDSS sistemini, işleyişini, gereklerini ve gereklerinin nasıl uygulanacağını anlatacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Ali Yetkin YEŞİLBAĞLI Amatör Denizci

Ben amatör yat kaptanıyım. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Zaman zaman kiralık tekne ile seyir yapıyorum. Kendimi geliştirimek istiyorum. Ankara Yelken Kulübü üyesiyim Teşekkürler Ali Yetkin YEŞİLBAĞLI

17-03-2011 11:07

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler