Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Giysi süsleme teknikleri

Süslenme ve süsleme arzusu, insanların yaratılmasıyla başlar. İnsanlar, süslenmek ve süsleme arzusu ile her dönemde yenilikler yapmış, giyimlerini, evlerini, kullandıkları eşyaları süslemek için çaba göstermişler ve süslemeyi sanat haline getirmişlerdir. Bütün sanatlarda olduğu gibi işlemenin de, insanoğlunun güncel ihtiyacı ile ortaya çıktığı sanılmaktadır. Tabiatın değişik iklim şartlarına karşı kendini koruma zorunluluğunu duyan insanoğlu, önceleri hayvan kürkleri ve ağaç yaprakları ile örtünmüştür. Daha sonra örtünecekleri parçaları birbirine tutturma için iğneyi bulmuşlardır. İnsanların gördüğünü kopya etme arzusu, onları dekoratif dikişleri yaratmaya zorlamış ve böylece dokumacılık sanatı ve süsleme gelişmiş, her milletin refah düzeyine ve teknik yeteneğine göre ilerlemiştir. Tarih boyunca süsleme teknikleri oluşmuş ve gelişmiştir. Süsleme, bazı ilavelerle bir şeyi daha çarpıcı bir hale getirme sanatıdır. Başka bir değişle “süsleme”bir yeri veya bir başka sanat eserini süsleyip güzelleştirmek için yapılan resimlere, şekillere denir. Yapı, eşya, elbise, mücevher, mobilya ve benzeri şeyleri süsleyip güzelleştiren işler, süsleme sanatının başında gelir Bu derste giyimde süsleme için gerekli süsleme teknikleri verilmiştir. Bu süsleme tekniklerini çalışarak süslemenin temelini öğrenmiş olacaksınız. Öğrendiğiniz tekniklere, yeni detaylar eklemek, sizin hayal gücünüzü bu konuda çalıştırmanızla olacaktır. Ayrıca gece toplantılarını vazgeçilmezi olan fantezi elbiselerde kullanılan kumaş çeşitleri ve onların dikiş teknikleri hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

ayşen abiye süs teknikleri

abiye süs tekniklerini öğrenmek istiyorum

03-03-2010 20:04

  betul aygun dıkiş

  kıyafetlerı suslemeyi ögrenmek dıktıklerımı rekli kılmak

  19-12-2010 12:04

   zhr giysi süsleme teknikleri

   sade kıyafetleri nasıl düsleriz

   26-12-2011 09:16

    smy

    öğrenmk istyorum

    21-04-2012 17:42

     hülya akdemir etek dikimi

     46 beden etek kalıbı ve dikiş teknikleri

     14-06-2012 00:12

      Mesaj

      Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
      Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
      Öneriler
      Diğer Dersler