Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

inşaat ve Mimari hesaplar

İnşaat mühendisliği ve mimari hesaplar hakkında dökümanları bu bölümde bulacaksınız. Statik hesaplar, beton, ahşap, izdüşüm, kesit bilgileri vb. diğer teknik bilgiler hakkında kapsamlı dersler.


İnşaat için geometrik hesaplar

İnşaat Teknolojisi alanını seçerek yeni bir mesleğe adım attınız. Mesleğinizi sevmeniz ve isteyerek yapmanız başarınızın temeli olacaktır. Bir meslek elemanı mesleğinin önemini iyi kavramalı, sanatı ile gurur duymalıdır. Mesleği ile ilgili teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeli, günümüz teknolojisine uyum sağlayabilmelidir. Mesleğini icra ederken genel ahlak ve iş ahlakına sahip olan, dürüstlük ve güvenilirlik konusunda güven telkin eden, giyimi, davranışı ve mesleğine olan saygısı ile örnek bir kişi olmalıdır. Bu ders ile İnşaat Teknolojisi alanında, önemli bir yer tutan hacim hesaplarını ve fiziksel hesapları öğreneceksiniz. Mesleğinizle ilgili basit hesapları yapabilmeniz için hacim hesaplarını ve fiziksel hesapları bilmeniz gerekir. Dikdörtgen şeklindeki bir odanın hacmi nasıl bulunur ? Fiziksel hesaplar önemli mi? Bu derste maddenin özellikleri konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

olursa bir bakıcam

 

 

21-08-2010 21:01

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır