Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tekne ve Yat

Tekne ve yat kullanma hakkında bilgi, yat sürme hakkında teknik detaylar. Tekne motoru ve diğer donanım gibi konuları bu bölümde bulabilirsiniz. Sizde yat ve teknelere meraklıysanız bu bölümdeki bilgileri seveceksiniz.


Gemi su tesisat çizimi 1

Gemilerde boru donanımlarının önemli yeri vardır. Borular değişik sıcaklıklarda ve basınçlarda akışkanlar ve gazları bir yerden başka bir yere iletir. Gemi boru donamının en temel devresi olan temiz su tesisatı, insan sağlığının korunabilmesi için gerekli temiz içme ve kullanma suyunun temini ve kullanılması için yapılır. Temiz su tesisatı öğrenmek için öncelikle sistemin ve yardımcı ekipmanların bilinmesi gerekir. Bu derste gemilerde kullanılan su tesisatlarının resimsel gösterilişini sembolleri ve uygulanışını öğreneceksiniz. Bu dersin sonunda size gerekli donanım sağlandığında geminin su tesisatının ve yardımcı elemanlarının resimlerini çizebileceksiniz. Sıhhi tesisat temiz, pis ve sıcak su tesisatları, yangın tesisatı vb. ve bu tesisatların tasarım, hesaplama ve projelendirilmesi, su yumuşatma, basınçlandırma sistemleri ve ekipmanları içeren bir bilim dalıdır.Gemilerde temiz su tesisatı hem çalışanlar için hem de geminin çalışabilmesi için vazgeçilmez bir devredir. Çalışanlar temiz su tesisatı ile: * İçme suyu * Kişisel bakımlar (banyo, wc, temizlik vb.), gibi ihtiyaçlarını karşılar. Gemiler temiz su tesisatı ile ana makine ve güverte temizliği, çeşitli devrelerin soğutulması, ısıtılması ve su temini (Ana makine, yangın, iklimlendirme vb.) ihtiyaçlarını karşılar.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır