Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Frezede delik delme ve büyütme

Makine imalatçılığında, frezeciliğin yeri çok büyüktür. Üretimi yapılan makine parçalarının çoğunluğu freze tezgâhlarında işlenmektedir. Freze tezgâhlarının yapmış olduğu işlerden biri de delik delme ve büyütme işlemidir. Bu dersi tamamladığınızda frezede delik delme ve büyütme işlemlerini başarılı bir şekilde yerine getireceksiniz, başarılı olabilmeniz için dersteki istenenleri dikkatli ve istekli bir şekilde yapmalısınız. Başarılı olduğunuz taktirte, Frezede Delik Delme ve Büyütme dersinü almış olacak, sahip olacağınızdonanımla alanda başarılı ve verimli çalışma imkanı bulacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Ali Veli Teşekkür, Teşekkür, Teşekkür.

Allahım Yarabbim Ne güzel bir site bu. Yıllardır aradığım şeyleri tesadüfen burada buldum. Teşekkürler. Hakiketen tam cahilmişim. :)

09-12-2012 03:57

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler