Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Franchising Ne Demektir

Maaşlı olarak çalışmak size göre değil, kendi işinizi kurmak istiyorsunuz, ya da birikiminizi değerlendirip ticarette başarılı olmayı hedefliyorsunuz diyelim. Artık “Nasıl iş bulurum?” değil, “Nasıl iş kurarım? ” sorusuna yanıt arıyorsanız, çok sayıda fırsat arasından en doğru mesleği “Emlak Komisyonculuğu” mesleğini seçmeniz gerekiyor. İlginç fikrinizi yatırıma dönüştürerek para kazanmanın yanı sıra emlak komisyonculuğu alanında faaliyet gösteren yabancı ve yerli markaların bayisi olabilirsiniz. Ancak maddi ve manevi olarak hayal kırıklığı yaşamamak için öncelikle doğru tercihi yapmak gerekiyor. Dışarıdan kolay bir iş gibi görünse de girişimci olmak birbirinden bağımsız alanlarda bilgi sahibi olmayı gerektiriyor. Tanınmış bir markanın franchise’nı almak, iş başvurusu yapmaktan daha zorlu bir süreç gerektiriyor. Çoğu zaman, tek başına franchise bedelini ödemek yeterli olmuyor. Franchise veren firmalar öncelikle girişimcinin işin başında olmasını şart koşuyor. Faaliyet gösterilen sektöre göre deneyim ve tecrübe önem kazanıyor. Ayrıca franchise alınarak açılacak iş yerinin konumu da oldukça önemlidir. İleride popüler mesleklerden biri olacak olan emlak komisyonculuğunda elinizdeki ders ile daha başarılı olacaksınız. Alacağınız emlak komisyonculuğu sertifikası ile meslektaşlarınızın yanında farkınızı yansıtabileceksiniz. İki yıllık meslek yüksek okuluna geçiş yapabilecek yada dört yıllık fakülte için avantaj sağlayacaksınız. İleride düşünülen emlak müşavirliği için şimdiden adım atmış olacaksınız. Elinizdeki ders ile alanımızda kullanılan emlak komisyonculuğunda Franchasing işlemleri ile ilgili terimler, tanımlar, kısaltmalar, belgeler ve formlar size sunulmaktadır. Bu dersteki mesleki bilgileri kazandığınız takdirde emlak komisyonculuğunda ya franchisor ya da franchisee olarak işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler