Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Fotoğraf ve Grafik Dersleri

Bu bölümde temel fotoğrafçılık terimlerinden uzmanlık için gerekli birçok konuya kadar çeşitli dersler bulabilirsiniz. Grafik başlığı altında ise birçok grafik terimi ve bunların bilgisayardaki karşılığını öğreneceksiniz.


Fotoğraf Makineleri, Fotograf Makinası ayarları

Fotoğraf, içinde yaşadığımız üç boyutlu dünyanın iki boyutlu bir izdüşümüdür. Fotoğraf sadece eni boyu olan perspektifle derinlik kazanır. Fotoğraf makinesi, ise küçük bir kutu içine yerleştirilmiş birçok hassas mekanizmadan oluşmakta ve modern fotoğraf makinelerinin en büyük özelliği gittikçe otomatikleşerek daha rahat kullanılabilir hale gelmesidir. Bu durum, fotoğraf makinesinin kullanımını kolaylaştırdığı gibi fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin sayısını da arttırmaktadır. Bu derste fotoğraf makinelerini hangi ortamda, hangi araç ve gereçlerle hangi tekniklerle kullanacağınızı öğreneceksiniz. Küçük ve orta boy fotoğraf makineleri, ekipmanları ve makinelerin bakımı ve temizliği işlemlerini izlemeniz fotoğraf makinelerini kolaycı kavramanızı sağlayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır