Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Folyo ile Maskeleme tekniği

Cam yapımı dışında cam üzerine yapılan işlemlerin tümü, camda ikincil işlemler olarak geçmektedir. Camda ikincil işlemlerin atölye ve fabrika işçiliği gerektiren kısmı gelişmekte olan ve bu alanda potansiyel yetişmiş eleman ihtiyacı olan bir alandır. Teknolojik gelişmeler bu alanda bilgisayar kullanabilen ve teknolojik gelişmeleri takip eden genç ve donanımlı eleman ihtiyacını doğrulamaktadır. İşte bu alanda gençlere ve yetişmiş elemanlara olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Cam indirme teknikleri cam yüzeyinde çeşitli işlemlerle aşındırma yapmaktır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için eski yöntemlerin dışında artık bilgisayar ile bilgisayarda hazırlanmış ürünlerden yararlanılmaktadır. Hazırlanan bu derste cam yüzeyinde aşındırma (kumlama ile ya da asit ile) yapabilmek için deseni maskeleyip (gizleyip) cam yüzeyinde desenler oluşturabileceksiniz. Maskeleme ile cam yüzeyi desenleyerek aşındırma aşamasına hazırlayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler