Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Fanila Kalıpları

Tekstil sektöründeki hızlı gelişmelerden tekstilin diğer bütün alanları gibi konfeksiyon alanı da büyük ölçüde etkilenmiştir. Bu etkileşim konfeksiyon alanını kendi içerisinde dallara ayrılmayı zorunlu hâle getirmiş, dolayısıyla bu dallarda uzmanlaşmış kalifiye insan ihtiyacını artırmıştır. Ülkemizde son yıllarda büyük bir hızla gelişmekte olan iç giyim sektöründe ise, bu kalifiye eleman ihtiyacı en üst seviyeye ulaşmıştır. İç giyim sektöründe kullanılan malzemelerin, dış giyimde kullanılan malzemelerden olan farkları nedeni ile bu açığın kapatılması daha zor bir hâle gelmiştir. Burada sektörde duyulan kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi konusunda mesleki eğitim kurumlarının üzerine büyük bir görev düşmektedir. İç giyim ilk zamanlar sadece dış giyimin vücudu, dış etkilerden korumasına yardımcı olmak amacıyla giyilirken, günümüzde artık ayrı bir estetik unsur olarak görülmektedir. Doğru bir iç giyim vücut hatlarını düzgünleştirmeli, dış giyimin daha net görünmesini sağlamalı, değişik model ve malzemelerle insanın estetik duygusunu geliştirmeli ve asli görevi olan vücudu dış etkilerden korumaya yardımcı olmaya devam etmelidir. Bu derste erkek ve bayan iç giyiminin temel parçalarından biri olan fanila kalıbını, kumaş özeliklerini, esneme çekme oranlarını, şablon ve seri oluşturmanın yanında fanila için gereken ana ve yardımcı malzeme hesaplama bilgilerini alarak, aranan bilgi ve beceriyle donatılmış eleman olma şansını yakalayacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler