Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Makarna nasıl yapılır, Makarna Hamuru hazırlama

Makarna hamurunuza uygulayacağınız tüm aşamalar ne kadar iyi olursa olsun iyi bir şekillendirme işlemi uygulamazsanız makarnanın taşıması gereken ana kritelerden birini sağlamamış olursunuz. Bu durum ürün kalitesini bozduğundan satışı olumsuz etkiler ve işletmenizin ekonomik kaybına neden olur. Makarna, sofralarımızda hem ekonomikliği hem de görünüş zenginliği ile vazgeçilmez bir üründür. Bu zenginliği sağlayan makarnanın şeklidir. Sizlerle bu konumuzda makarna yapımında önemli bir aşama olan hamurun şekillendirilmesine geldik.Makarnanın öncelikle çeşitlerini öğrenerek işe başlayacağız. Yapım tekniklerine ve görünüşlerine göre makarna çeşitlerinin örneklerini konumuz içinde bulabileceksiniz. Makarna hamuru, yoğrulup, vakumla havası alındıktan sonra sıra değişik makarna çeşitlerine göre şeklini vermeye geliyor. Bu aşamada devreye giren araç gereçleri, kullanılan ekipmanı ve uygulanan yöntemleri inceleyerek, makarnaya şekil verme konusunda yeterlik kazanabileceğiniz bilgilere ulaşmanızı sağlamaya çalıştık.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

haci bayram kürbüz makarna hamuru

makarna hamuru nasıl yapılır neye dikket edilkmeli???

24-10-2011 14:51

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler