Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek safari gömlek kalıbı

Safari gömlek, güneşe, toza, yağmura karşı koruyucu nitelikler taşıyan, genellikle keten veya benzeri kumaşlardan yapılan, kısa kollu, kemerli, önden düğmeli, erkek yakalı, büyük ve kapaklı dört cebi olan uzun, model uygulamalı bir gömlek çeşididir. Günümüzde erkek giyiminde, değişik amaçlı giysi çeşitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Gömlek, giysi çeşitleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Gömleğin kullanışlı, sağlıklı, rahat ve şık olması talebi ve beraberinde üretimi arttırmaktadır. Safari gömlekler daha çok spor giyimden hoşlanan beylerin tercihi olmaktadır. Son yıllarda modanın da etkisiyle, yaşanan hızlı değişim müşteri isteklerini de değiştirmektedir. Üretimde esnekliği ve çeşitliliği zorunlu hale getirmektedir. Askeri üniformalardan esinlenen safari modeller 1940’larda ortaya çıkmış ve 1970’ lerde yeniden moda olmuştur. Hazır giyim firmalarınca sık kullanılan safari temasını haki ve toprak renklerle son yıllarda birçok firmanın koleksiyonlarında yer almıştır. Başarının giderek daha çok bilgiye bağlı hale gelmesi, nitelikli iş gücüne duyulan ihtiyacı arttırmaktadır. Bu dersle model üretme zevkinizi geliştirebileceksiniz. Böylelikle sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kalifiye eleman olma özelliği kazanarak, sektörde iş bulma şansınızı arttıracaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler