Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek sabahlık dikimi

Sabahlık; pijama üzerine, yataktan kalktıktan sonra giyilen bir iç giyim türüdür. Günümüzde sabahlık sadece bir kadın kıyafeti olmaktan çıkmış, erkeklerin de tercih ettiği bir giyim türü olmuştur. Erkek sabahlığının rahat ve kullanışlı olması önemlidir. Bu nedenle kullanılacak kumaş ve uygulanacak modelin bu özellikleri taşıması gerekir. Erkek sabahlık üretiminde yazlık olarak; saten, ipek, poplin, kışlık olarak; yünlü kumaşlar kullanılmaktadır. Ayrıca erkek sabahlıklarında çeşitli süsleme teknikleri kullanılarak, giysi daha zevkli bir hale getirilmektedir. Bu süsleme teknikleri arasında aplike, kapitone, makine dikişini sayabiliriz. Bunların dışında, renk, desen ve tür yönünden birbiri ile uyumlu iki kumaşın kombine edilmesiyle hazırlanan modellerde oldukça yaygındır. Bu derste; erkek sabahlığı model tanımlanmasından başlayarak kesimi, tekniğine uygun dikimi, son ütü ve son kontrol işlemleri anlatılmaktadır. Erkek sabahlık üretimi dersinü başarıyla tamamladığınız da, erkek sabahlığı üretimiyle ilgili tüm bilgi ve becerileri öğrenmiş olacaksınız. Derste verilen örnek sabahlık dikimi yardımıyla daha farklı renk, kumaş ve modellerde sabahlık dikimi yapabileceksiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler