Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek pijama dikimi

Pijama, yatak kıyafeti olarak rahatlığı ön planda gelen bir giysidir. Bu nedenle seçilecek kumaşın, uygulanacak modelin kullanışlı olması gerekir. Erkek pijaması, günümüzde gencinden yaşlısına, tüm erkeklere farklı renk ve kumaş alternatifleriyle hitap etmektedir. İç giyim ürünleri sınıfına giren pijama üretiminde, giysinin sık yıkanacağı dikkate alınarak, yıkanmaya elverişli, teri emen ve sağlıklı olması nedeniyle pamuklu kumaşlar tercih edilmektedir. Bunun yanında renk, görünüm, yumuşaklık gibi özellikleriyle saten ve ipekli kumaşlarda erkek pijama üretiminde kullanılmaktadır. Bu derste, erkek pijamasının; model tanımlanmasından başlayarak kesimi, tekniğine uygun dikimi, son ütü ve son kontrol işlemleri anlatılmaktadır. Erkek Pijama Üretimi dersinü başarıyla tamamladığınızda, erkek pijama üretimiyle ilgili tüm bilgi ve becerileri öğrenmiş olacaksınız. Derste verilen örnek pijama dikimi yardımıyla daha farklı renk, kumaş ve modellerde pijama dikimi yapma şansına sahip olabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

rabiş

sitenize üyeyim.burdan herhangi bi kalıp indirmek mümkün mü?deniyorum ama olmuyor.acrobat reader var.ama kalıp nasıl indirebileceğimi detaylı anlatabilir misiniz?

06-05-2010 23:50

  sitemizde sadece eğitim belgeleri var. geniş boyutlu kalıplar bulunmuyor

  07-05-2010 10:15

   iyide ben bu bilgilerden hiçbirine ulaşamıyorum

   19-04-2011 18:14

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler