Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek pardesü kalıbı

Moda ve teknoloji, kadın ve erkek giyim üzerinde kimi zaman kumaşlara, kimi zaman da modellerle etkileşmiştir. Günümüzde değişen moda ve mevsimsel farklılıklar anlayışı, erkek giyimine çeşitlilik kazandırmıştır. Pardösü (Fr. Pardessüs’den), serin havalarda diğer elbiseler üzerine giyilen üstlük anlamındadır (Meydan Larousse). İlkbahar ve sonbahar aylarında giyilen mevsimlik kumaşlardan hazırlanan dış giyim olarak tanımlanmaktadır. “Erkek Pardösü Kalıbı Hazırlama” dersinde tekniğe uygun erkek pardösü kalıbı çizerek model uygulamalı erkek pardösü kalıbı hazırlayarak verimlilik ilkeleri doğrultusunda erkek pardösü için ana ve yardımcı malzeme hesabı yapacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler