Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek mont dikimi

Hazırlanan bu dersle erkek montu teknik çalışmaları yeterliğini sizlere kazandırmak amaçlanmıştır. Tanımlamak istediğimiz mont modelini yaka, kol, manşet, kapama şekli gibi ana hatları ile değerlendiririz. Bu özellikler ilk bakışta göze çarpan detaylardır. O halde bu detayların doğru ve net dikilmesi modelin kalite ve estetiğini artıracaktır. Erkek mont üretimi I dersinü başarı ile tamamladığınızda erkek montu teknik çalışmalarının kesimi, yapabileceksiniz. Erkek montu teknik çalışmalarının dikim işlemlerini öğrenerek, son ütü ve son kontrol bilgi ve becerilerini öğrenip, bu işlemleri yapabileceksiniz. Ayrıca, bu bilgiler hazır giyim sektörünün herhangi bir bölümünde yer aldığınızda daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır. Modelin yaka, kapama payı çeşidinin teknik dikiminin bilinmesi ilk şartıdır. Bununla birlikte ürün numunesi (prototip) hazırlama veya bir makineciyi çalışmalarında yönlendirmeniz açısından da önemlidir. Bu derste verilen örnek teknik çalışmalar yardımı ile çok farklı modellerde mont üretimi yapabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler