Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek jean kot dikimi

Günümüzün en rahat giysisi olan jean, işçi pantolonu olarak başlayıp dünyanın en popüler giysisi haline gelen jean; gençliği, dinamizmi, modernliği ve özgürlüğü temsil etmiştir. Rahat kullanımı ve yeni stilleriyle, her geçen gün yaşamın içine daha da girmeye başlamıştır. Her gün üzerimize geçirip çıktığımız, bizi takım elbise giyme derdinden kurtaran pantolonların, ilk ortaya çıktığı tarih 1853’tür. 20 Mayıs 1873’te ise -ki resmi olarak bu gün jean’nin doğum günüdür- pantolon ceplerinin köşesi yırtılmasın diye buralara metal çakılmaya (bunların adı rivettir) başlanır ve patenti Live’s olarak alınır. “Jean” kelimesi “genoese” kelimesinden türemiştir. İtalyan denizcilerin giydiği, sağlam pantolonları andırdığı için bu kelime kullanılmıştır. Jean pantolonlarının farklı model, kumaş ve yıkamalar sonucunda oluşan görünümlerden, kullanılan aksesuarlardan dolayı isimlendirilen birçok çeşidi vardır. Erkek ve kadının birlikte kullanabildiği bir giysi türüdür. Ancak bu ders de erkek jean pantolonu ile ilgili bilgiler bulacaksınız. Erkek Pantolon Üretimi dersinde; bir pantolonun model analizini yapmayı, asgari çalışma talimatını hazırlamayı, kalite niteliklerini belirlemeyi, pantolonluk kumaşların yüzey özelliklerini ve bunlarla ilgili teorik bilgileri aldınız. Erkek Jean Pantolonu Üretimi Dersinde ise jean pantolonun ana ve yardımcı malzemelerinin kesimi, dikim planı hazırlama, makine parkını belirleme, dikim işlemleri, ara ütü ve son ütü işlemlerini yapabileceksiniz. Bu derste dikim işlemlerini yaparken aynı işlemi yapabilecek değişik makineler ve yöntemler anlatılmıştır. Sizler okullarınızda ya da dersi uygulayacağınız yerlerde bulunan imkânlarınıza göre makine parkını kurabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler