Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek Gömleği dikimi 2

Gömlek ilk olarak 8.yy da Roma’da “Turnica interior” adıyla kullanılmıştır. Bu yüzden gömlek denince ilk akla gelen İtalya olmuştur. Bu dönemde gömleklere bir kumaş parçasının ortasına kafanın geçebileceği kadar bir delik açılmıştır ve düğmesiz oldukları için kemerle kullanılmışlardır. Daha sonraki yıllarda Fransa’da yaygınlaşmaya başlamış ve “Şömiz” adı verilmiştir. Gömlek giymek toplumsal statünün bir göstergesi haline gelmiştir. 1860’lı yıllarda ilk renkli gömlekler pastel tonlarda üretilmeye başlamış ve yaka kesimi eklenmiş, boyları kısaltılmıştır. Modern çağda bir sembol haline gelen gömlek herkesin severek kullandığı bir giysi haline gelmiştir. Eğitime de bu gelişim ve değişimlerin yansıması sağlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda “Erkek Gömleği Dikimi II dersinde gömlek dikiminin temel çalışmalarını öğrenerek, konuyla ilgili bilgi ve beceri sahibi olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler